سلام...

درهفتمین آئین آفرین که به همت باشگاه رادیویی جوان برگزارشد از

"نعمت رئوفی" پیشکسوت و تهیه‌کننده برجسته رادیو با حضور جمعی از

پیشکسوتان، مدیران و اهالی رادیو تجلیل شد.

چیزی که باعث می‌شود نام وآثارافراد زنده بماند کارعاشقانه ومسئولیت‌پذیری عالمانه آنهاست
 
درهفتمین آئین آفرین که به همت باشگاه رادیویی جوان برگزارشد از نعمت رئوفی، پیشکسوت و تهیه‌کننده برجسته رادیو با حضور جمعی از پیشکسوتان، مدیران و اهالی رادیو تجلیل شد.
 
بهنام احمدپور مدیر شبکه رادیو جوان در این مراسم با اشاره به اینکه پیش از این قسمت نشده است همکاری با نعمت رئوفی داشته باشد، گفت: اما در مدت زمانی که در رادیو حضور داشته‌ام، ذکر خیر آقای رئوفی، برنامه‌ها و کارهایی که تولید کرده است همیشه مطرح است. برای خود من همیشه جذاب بود که خدمت ایشان برسم خوشحالم از اینکه فرصتی شد تا به خاطر زحمات متمادی که در رادیو داشته است، از وی قدردانی کنیم.
وی ادامه داد: اگر تاریخ بیش از 70 ساله رادیو را بررسی کنیم افراد زیادی به رادیو آمده، کار کرده و رفته‌اند. از خیلی از آن‌ها اسمی نیست اما با اسم برخی از آن‌ها به دلیل کارهایی که کرده‌اند مدام روبرو هستیم و خوشحالیم میراث‌دار افراد خوش‌نام و باسابقه هستیم. آن چیزی که باعث می‌شود نام افراد و آثارشان زنده بماند، مطمئنا کار عاشقانه، مسئولیت‌پذیری و فعالیت‌پذیری عالمانه آن افراد است .
مدیر رادیو جوان با اشاره به اینکه بهترین الگوهای ما برای کار رادیویی و حرفه‌ای همین اساتید و پیشکسوتان هستند، گفت: یکی از افتخارات من این است که شاگردی آن‌ها را داشتم. امیدوارم فضا فراهم شود و باز هم از تجربیات آن‌ها استفاده کنیم. امیدواریم قدردان زحمات کسانی باشیم که عمر و مویشان را در رادیو سفید کردند
نعمت رئوفی در حالی که اشک شوق در چشمانش حلقه بسته بود، گفت: خیلی دلم می‌خواست در این جمع درد دل کنم اما نمی‌توانم. از این همه محبتی که کردید تشکر می‌کنم. 47 سال خدمت کردم هر لحظه‌اش برایم خاطره بوده است.
در این مراسم مستندی تصویری از نخستین برنامه‌هایی که نعمت رئوفی داشته است، پخش و در این مستند عنوان شد که برنامه صبحگاهی «مجله بامدادی» اولین برنامه رادیو جوان پس از راه‌اندازی بود که توسط نعمت رئوفی تولید و پخش شد.
در این مستند که پخش شد، برخی از گوینده‌های رادیو به اظهار نظر درخصوص نعمت رئوفی پرداختند.
سرور پاک‌نشان به عنوان یکی دیگر از گویندگان پیشکسوت رادیو که در این مراسم حاضر بود به بیان خاطراتی از نعمت رئوفی در سال‌های همکاری‌اش در رادیو پرداخت.
 
فریبرز گلبن از دیگر تهیه‌کنندگان پیشکسوت رادیو از خاطراتش با نعمت رئوفی گفت و اظهار کرد: زمانی که به رادیو آمدم یک مرد بزرگی در ارگ بود که همه با آن صلاح و مشورت می‌کردند. من نیز سعی کردم در گوشه و کنار اشکالاتم را از او بپرسم و کم کم بیشتر با او آشنا شدم و با هم صمیمی شدیم. از افتخارات من بود که شاگرد نعمت رئوفی باشم.
در ادامه این مراسم جواد مانی به عنوان یکی از گوینده‌های قدیمی رادیو نیز با بیان اینکه می‌خواهم از نعمت‌ها صبحت کنم، گفت: چند وقت پیش خدمت آقای احمدپور بودیم و صحبت از آموزش و پرورش در رادیو بود. کمبودی را که می‌بینم و نگرانم از اینکه جبران نشود، این است که پرورش در رادیو مغفول مانده است. در حال حاضر در رادیو آموزش وجود دارد اما پرورش نداریم؛ در حالی که آموزش و پرورش باید نفس به نفس باشد و صرفا با گفتن و آموزش دادن نمی‌شود.
امیر نوری به عنوان گوینده پیشکسوت رادیو در این مراسم با اشاره به خاطراتی که سال‌ها پیش با نعمت رئوفی داشته است،‌ گفت: خاطرات با رئوفی بی‌نظیر است و آن سال‌ها با هم زندگی کردیم. در آن سال‌ها وقتی باشگاه راه افتاده بود من نیز تدریس می‌کردم اما در میان تدریس از میان جوان‌ها بیشتر یاد می‌گرفتم. همه می‌نشستیم و وقتی کسی صحبت می‌کرد از او یاد می‌گرفتیم. اداره نظارتی داشتیم که برنامه‌ها را می‌نوشتند و نقد می‌کردند و برای هر گوینده‌ای که در رادیو اشتباه و یا کار درستی انجام می‌داد جریمه و پاداش داشتیم.
محمد امام جمعه، گوینده رادیو از دیگر سخنرانان این مراسم بود. او در این مراسم گفت: سال‌ها پیش زمانی که آقای نعمت رئوفی را می‌دیدم همیشه یاد پدرم می‌افتادم به جهت اینکه دو ساله بودم که پدرم را از دست دادم. ایشان خیلی آدم مهربان و صمیمی و فرد شیک‌پوشی بودند.
درپایان این مراسم تجلیل  اهدایی به رسم یادبود به استاد نعمت رئوفی تقدیم شد.

/ 0 نظر / 9 بازدید